TorrentPortal

Nejpřehlednější český Torrent Portal u nás [Torrent Hry,Filmy,Programy a MP3]

Návody

Filmové zktraty (cam,TS a pod.)

CAM
Kvalita je  obrazu může být dobrá ale né moc dobrá  (natočeno  digitální kamerou) .
Zvuk je špatný, jsou slyšet výkřiky lidí nebo smích.
Před kamerou mohou přecházet i lidé.

TELESYNC (TS)
Natočeno Digitální kamerou  ale video je lepší a byl přidán lepší zvuk.

TELECINE (TC)
Digitálně nahrané z promítačky , někdy je špatná ale někdy je zase na vysoké úrovni

R5
Profesionálně vytvořený TELECINE a kvalita je výborná ale DVDRip je lepší.

SCREENER (SCR)
Skopírované z promoční VHS.Kvalita  je většinou špatná

DVDSCREENER (DVDSCR)
Promoční DVD. Kvalita jako originál ale občas se ukazuje nápis ,že je toto video majetkem ...

DVDRip
Kopírované z koupené DVD. Kvalita vynikající (nejlepší co můžete stáhnout).

TVRip
Kopírováno z TV. Většinou je v rohu logo kanálu

VHSRip
Kopírováno z VHS

Níže uvedené texty byli přeloženy programem google translate a tím bychom se chtěli předem omluvit za pravopisné chyby.

CAM

A kamera je kino rip obvykle provádí s digitální videokamerou. A mini stativu se někdy používá, ale hodně času tento zvyk je to možné, tak kamera se protřepe. Také umístění sedadel není vždy v nečinnosti, a to by mohlo být natočeno z úhlu. Pokud ořízne správně, to je těžké říct, pokud je tam text na obrazovce, ale hodně časy jsou ponechány s trojúhelníkovým hranice na horní a dolní části obrazovky. Zvuk je převzat z palubní mikrofon na kameru, a to zejména v komediích, smích může být často slyšel během filmu. Vzhledem k těmto faktorům kvalitní obraz a zvuk jsou většinou dost špatné, ale někdy jsme štěstí a divadlo bude poměrně prázdná a poměrně jasný signál bude vyslechnut.

TELESYNC (TS)

A telesync je stejné parametry jako CAM s výjimkou je použití externího zdroje zvuku (s největší pravděpodobností audio jack v židli pro nedoslýchavý osob). Přímý audio zdroj nezaručuje kvalitní audio zdroje, jako hodně pozadí může zasahovat. A hodně se dvakrát telesync je natočeno v prázdném kině, nebo z promítací kabině s profesionální kamery, čímž lepší kvalitu obrazu. Kvalita se pohybuje drasticky, kontrola vzorku před stažením v plné verzi. Vysoké procento Telesyncs jsou CAMs, které byly mislabeled.

Telecine (TC)

A Telecine stroj kopie filmu digitálně z válců. Zvuk a obraz by měl být velmi dobrý, ale vzhledem k zařízení, a náklady telecines dosti neobvyklé. Obecně film bude ve správném poměru, i když 4:3 telecines existovala. Velkým příkladem je Jurský park 3 TC udělal minulý rok. TC by nemělo být zaměňováno s TimeCode, která je viditelná na obrazovce protizáruky celém filmu.

SCREENER (SCR)

A pre VHS kazeta, poslal k pronájmu skladů a různých jiných místech pro reklamní využití. A screener je dodáván na VHS kazety, a je obvykle v 4:3 (plná obrazovka) a / r, i když jsou někdy letterboxed Třídiče nalezeny. Hlavním vycouvat je "ticker" (zprávu, že svitky minulosti v dolní části obrazovky s autorským právem a anti-kopírovat telefonní číslo). Také v případě, že kazeta obsahuje sériová čísla, nebo jakékoli jiné označení, které by mohly vést k zdrojem pásku, bude muset být zablokovány, obvykle s černou značku na bod. Někdy je to jen na pár vteřin, ale bohužel v některých kopií to bude trvat celý film, a některé mohou být dost velké. V závislosti na použitém vybavení, screener kvalita se může pohybovat od výborné v případě udělat z MASTER kopírovat, to velmi špatné, pokud provádí na staré VHS rekordéru přes špatné snímání zařízení na kopírovány pásku. Most Třídiče jsou převedeny na VCD, ale pár pokusů na SVCD došlo, někteří hledají lépe než jiné.

DVD-SCREENER (DVDscr)

Stejné premisy jako screener, ale převedeny z DVD. Obvykle kanceláře, ale bez bonusu, že DVD bude obsahovat maloobchod. Na srdce, není obvykle v černé a bude narušovat prohlížení. Pokud ripper má dovednost, a DVDscr by měl být velmi dobrý. Obvykle se převádí do SVCD nebo DivX / XviD.

DVDRip

Kopie konečné uvolní DVD. Pokud je to možné to je uvolněna PRE maloobchodních (například, Star Wars Epizoda 2) znovu, by měla být vynikající jakosti. DVDrips se uvolňují do SVCD a DivX / XviD.

VHSRip

Převedeno z maloobchodních VHS, hlavně bruslení / sportovní videa a XXX zprávy.

TVRip

TV epizoda, která je buď ze sítě (limitované pomocí digitální kabelové / satelitní boxy jsou lepší) nebo PRE-AIR ze satelitních kanálů vysílajících programu zhruba do sítě o několik dní dříve (neobsahují "psy", ale někdy blikání atd.) Některé programy jako WWF Surový je válka obsahovat další části, a "dark zápasy" a fotoaparát / komentář zkoušky jsou zařazeny na trhliny. PDTV je limitován z digitálního TV PCI karta, obvykle dává nejlepší výsledky, a skupiny mají sklon k uvolnění v SVCD pro tyto případy. VCD / SVCD / DivX / XviD trhliny jsou podporovány TV scéně.

WORKPRINT (WP)

A je workprint kopii filmu, která nebyla dokončena. Může chybět scény, hudba a kvalita může pohybovat od vynikající až velmi špatné. Některé WPS jsou velmi odlišné od konečné tisk (Muži v černém chybí všech cizinců, a herci ve svých místech) a další mohou obsahovat další scény (Jay a Tichý Bob). WPS může být hezké doplňky ke sběru jednou kvalitní konečné byl získán.

DivX Re-ENC

A DivX re-enc je film, který byl převzat z jeho původní VCD zdroje, a re-encoded do malého DivX souborů. Nejčastěji nalézt na obrázek sharers, které jsou obvykle označeny něco jako Film.Name.Group (1of2) atd. Společné skupiny jsou SMR a TND. Tyto nejsou opravdu stojí za stažení, pokud si nejste jisti, že film u jen chci 200mb kopie. Obecně lze vyhnout.

Vodoznaky

Mnoho filmů pocházejí z asijských Silvers / PDVD (viz níže) a ty jsou označeny podle odpovědných osob. Obvykle se dopis / iniciály nebo málo logo, obvykle v jednom z rohů. Nejznámější z nich jsou "Z" "A" a "Globe" vodoznaky.

Asijské Silvers / PDVD

Jedná se o filmy zařazené do východní bootleggers, a ty jsou obvykle koupil několik skupin, aby se jako své vlastní. Silvers jsou velmi levné a snadno dostupné v mnoha zemích, a její snadné zhasili uvolnění, což je důvod, proč existuje tolik na scénu v okamžiku, hlavně z menších skupin, kteří nemají trvat déle než několik verzí . PDVDs jsou samé lisované na DVD. Mají snímatelný titulky a kvalita je obvykle lepší než silvers. Jedná se o roztrhaný jako běžné DVD, ale obvykle uvolněna jako VCD.

Formáty

VCD

VCD je založen formát mpeg1, neustálé z datového toku 1150kbit při rozlišení 352x240 (NTCS). VCDs se obvykle používá pro nižší kvalita převodů (CAM / TS / TC / Screener (VHS) TVrip (analogové), aby se menší velikosti souborů, a tak vejít na jeden disk, jak je to možné. Oba VCDs a SVCD jsou časově minut, než MB, tak při pohledu na mpeg, se může zdát větší, než je kapacita disku, a ve skutečnosti u vejde 74min na CDR74.

SVCD

SVCD je založeno mpeg2 (stejně jako DVD), který umožňuje variabilní bit-sazby až 2500kbits při rozlišení 480x480 (NTSC), který je pak rozbalí v poměru 4:3, když přehrávaly. Vzhledem k proměnlivé bit-sazba, délka vám vejde na jeden CDR není pevně stanovena, ale obecně mezi 35-60 minut jsou nejčastější. Chcete-li získat lepší SVCD zakódovat pomocí proměnné bit-sazby, je důležité používat více "průkazy". to trvá mnohem déle, ale výsledky jsou mnohem jasnější.

XVCD / XSVCD

Jedná se v podstatě VCD / SVCD, že nemají řídit "pravidly". Oba jsou schopné mnohem vyšší rozlišení a bit-sazby, ale vše závisí na tom, zda hráč disk lze přehrát. X (S) VCD, jsou celkem non-normy, a jsou obvykle určeny pro domácí párání-lidé, kteří nemají v úmyslu uvolnit nich.

DivX / XviD

DivX je formát určený pro multimediální platformy. Využívá dva kodeky, nízké pohybu, jednoho vysoce pohybu. Většina starších filmů byly zakódovány v pohybu jen málo, a mají problémy s pohybem příliš vysoká. A metoda označovaná jako SBC (Smart Bit-Rate Control), která byla vyvinuta přepínače kodeky na kódování fázi, což je mnohem lepší tisk. Tento formát je Ana orphic a bit-rate/resolution jsou zaměnitelné. Vzhledem k tomu, že vyšší výkon nutný pro zpracování a různé kodeky pro přehrávání, jeho pravděpodobně uvidíme DVD přehrávač schopný přehrávat DivX pro chvílicasu, pokud vůbec. Došlo ke hráči v oblasti rozvoje, které jsou údajně schopné, ale nic se někdy objevily. Většina PROPER DivX RIP (není Re-Encs) jsou převzaty z DVD, a obecně do 2 hodin v dobré kvalitě, je možné na disk. Existují různé kodeky, nejpopulárnější jsou původní a nové Divx3.11a XviD kodeky.

Vyrovnávací

Vyrovnávací je kombinací VCD a SVCD formáty, a je obecně podporuje většina DVD přehrávačů. Podporuje MPEG2-bit sazby SVCD, ale používá rozlišení 352x480 (NTSC) jako horizontální rozlišení je obecně méně důležitý. V současné době žádné skupiny propuštění v Vyrovnávací.

DVD-R

Zapisovatelných DVD je řešení, které se zdá být nejvíce populární (z DVD-RAM, DVD-R a DVD + R). je držitelem +4.7gigabajt dat na jedné straně, a oboustranné disky jsou k dispozici, takže disky se vejde téměř 10 GB za určitých okolností. SVCD mpeg2 Snímky musejí být převedeny dříve, než mohou být spálena na DVD-R a hrál úspěšně. DVD> DVDR kopie jsou možné, ale někdy kompars / jazyky musí být odstraněna, aby se držet v rámci dostupných +4,7gigabajt

MiniDVD

MiniDVD / cDVD je stejný jako formát DVD, ale o standardní CDR / CDRW. Vzhledem k vysoké rozlišení / bit-kurzy, její možné použít jen asi 18-21 minut na záběry na disk a formát je kompatibilní pouze s několika hráči.

Misc Info

Regionální kódování

To bylo navrženo tak, aby přestal lidé kupují americké DVD a sledováním ně dříve v jiných zemích, nebo pro starší filmy, kde svět je distribuce vyřizovat různé firmy. Spousta hráčů, může být hacknutý s čipem, nebo prostřednictvím vzdálené vypnout to.

RCE

RCE (Regional Kódování Zdokonalenie) byl navržen tak, aby překonaly "Multiregion" hráče, ale měla spoustu chyb a byla překonána. Velmi málo titulů jsou zakódovány RCE hned, a bylo to velmi nepopulární.

Macrovision

Macrovision je zaměstnán na ochranu proti kopírování většina komerčních DVD. Její systém, který se zobrazí řádky a ztmavení obrazu kopií, které jsou vyrobeny zasláním VHS signály, že nemůže pochopit. Některé DVD přehrávače (např. Dansai 852 z Tescos) mají tajné menu, kde si můžete vypnout Macrovision, nebo "video stabaliser" stojí asi 30UKP z Maplin (www.maplin.co.uk)

NTSC / PAL

NTSC a PAL jsou dva hlavní standardy používané na celém světě. NTSC má snímkovou rychlostí vyšší než PAL (29fps oproti 25fps), ale PAL má zvýšené rozlišení, a dá se všeobecně ostřejší obraz. Přehrávání NTSC na PAL disky systémy se zdá být mnohem snazší než vice-versa, což je dobrá zpráva pro Britů:) Je povolen SCART RGB vést bude hrát NTSC obrázek v plné barvě na nejmodernějších televizorů, ale k tomuto záznamu na VHS páskou, budete muset převést ji PAL50 (ne PAL60 ve většině DVD přehrávače do.) Jedná se buď dosáhnout drahé převodník krabičku (v regionech £ 200 +) palubní převodník (například Dansai 852 / některé Daewoos / Samsung 709), nebo na světové standardy, které mohou nahrávat video v jakémkoli formátu.

Novinky weby

Existují obecně 2 zpravodajských serverech, a mám možnost být zkreslená:) Pro hry / Apps / Console:: www.theisonews.com je obecně považována za nejlepší, ale pro VCD / SVCD / DivX / TV / XXX www. vcdquality.com zobrazí obrazovka drapáky a umožňuje zpětnou vazbu. ** Odkaz ** ani stránka nabízí film stáhnout, filmy a žádající / etc obchody na fórech buď není povoleno.

Vydání Soubory

RARset

Filmy jsou dodávány v podobě RAR, zda jeho v2 (rar>. Rxx) nebo v3 (part01.rar> partxx.rar) podobě.

BIN / CUE

VCD a SVCD filmy budou extrakt dát BIN / CUE. Založte. CUE do notepadu a ujistěte se, že první řádek obsahuje pouze jméno souboru, a ne cestu informací. Poté nahrál tágo do Nero / CDRWin etc a to vypálit VCD / SVCD správně. TV trhliny jsou uvolněny jako MPEG. DivX souborů jsou jen holý DivX -. AVI

NFO

Na NFO souboru je dodáván s každým filmu podporovat skupiny, a poskytovat obecné informace o uvolnění, jako je formát, zdroj, velikost, a jakékoli poznámky, které mohou být užitečné. Jsou také používány pro nábor členů a získat hardware pro skupinu.

SFV

Dodávány také pro každý disk je SFV souboru. Ty se používají hlavně na místě ověřit úroveň jednotlivých souborů byl nahrán správně, ale jsou i pro šikovné lidi stažením zkontrolujte, že všechny soubory a CRC je správný. A program jako pdSFV nebo hkSFV je povinen používat tyto soubory.

Usenet Informace

Přístup

Chcete-li dostat do diskusních skupin, budete potřebovat zpravodajský server. Většina ISP jednoho, ale je to většinou chudých uchovávání (čas souborů na server) a chudými completition (množství obrázků, které ji tam). Pro nejlepší službu, prémie zpravodajský server by měla být zaplacena, a ty se často vyznačují šířku pásma, omezení v místě

Software

Budete potřebovat NewsReader pro přístup k souborům v binární newsgroups. Existuje mnoho různých čtenářů, a obvykle se na osobní názor, který je nejlepší. Xnews / Forte Agent / BNR 1 / BNR 2 patří mezi oblíbené volby. Outlook má schopnost newsgroup, ale doporučujeme nepoužívat to.

Formát

Diskusní příspěvky jsou často stejné jako ty, které jsou uvedeny na VCDQUALiTY (tj. nedotčené skupině verzí), ale budete muset zkontrolovat, zda se soubory a jejich popis, aby se ujistil, dostanete, co si myslíte, že jste získali. Obecně zprávy by měly přijít v. RAR soubory. Příspěvky budou obvykle trvat déle než jeden den, které mají být publikovány, a mohou být rozprostřeny až za týden.

PAR soubory

Stejně jako. Rxx soubory, budete také vidět souborů jako .pxx / .par. Jedná se o PARITY soubory. Parita soubory jsou běžné v usenet posts, jak hodně krát, tam bude alespoň jeden nebo dva poškozené soubory na některých serverech. A parity souboru lze použít k nahrazení jednoho souboru, který je chybějící z rar soubor. Čím více PAR soubory máte, tím více obrázků můžete nahradit. Budete potřebovat program nazvaný SMARTPAR za to.

Scene Tagy

PROPER

Kvůli scéně pravidla, kdo vydává první Telesync vyhrál závod, že (například). Ale pokud je kvalita, která je velmi špatná zpráva, je-li jiná skupina má jiný telesync (nebo stejného zdroje ve vyšší kvalitě), pak značku PROPER se vkládá do složky, aby se vyhnula podvedeni. PROPER je nejvíce subjektivním záznamu ve scéně, a mnoho lidí se obvykle argumentují tím, zda je správné, je lepší než původní verze. Mnoho skupin zpráva PROPERS jen ze zoufalství kvůli ztrátě závod. A důvod PROPER by mělo vždy být zahrnuty do NFO.

SUBBED

V případě, že VCD, pokud je zboží propuštěno subbed, obvykle znamená, že má pevný zakódované titulky vyhořel v celém filmu. Ty jsou zpravidla v malajské / chinese / etc thajské a někdy tam jsou dva různé jazyky, což může trvat poměrně velké množství obrazovce. SVCD podporuje zmenu schopen titulky, takže některé DVDRips se uvolňují se přepnout schopni subs. To bude uvedeno v NFO souboru, pokud v ceně.

UNSUBBED

Když se film má subbed zpráva v minulosti, což je Unsubbed propuštění může být propuštěno

OMEZENÁ

Omezený filmu znamená, že má omezený divadlo spustit, obvykle zahajuje v době kratší než 250 divadel, většinou menších filmech (například umělecké filmy) se uvolňují jako omezený.

INTERNÍ

Interní zpráva se provádí z několika důvodů. Classic DVD skupiny udělat hodně. VNITRNÍ. zprávy, jak je zvyklý dupe'd na to. I nižší kvalita divadla trhliny se provádí VNITRNÍ tak nebude nižší pověst skupiny, nebo vzhledem k výši trhliny udělat už. Na VNITRNÍ zpráva je k dispozici jako obvykle na skupiny přidružených stránek, ale nemohou být obchodovány na jiné stránky bez žádosti od místa ops. Některé interní zprávy stále crčení dolů na IRC / Newsgroups, obvykle závisí na titul a popularity. Dříve v roce lidí uvedené Centropy jít "vnitřní". To znamenalo, že skupiny byly pouze uvolnění filmů pro své členy a místo ops. To je v jiném kontextu s obvyklou definicí.

STV

Rovnou na video. Nikdy nebylo propuštěno do divadla, a proto mnoho stránek neumoľňují nich.

Poměr ZNAČKY

Jedná se o * WS * pro širokoúhlý (kanceláře) a FS * * platí pro celé.

Recode

A Recode je dříve vydané verze, obvykle přefiltruje TMPGenc odstranit titulky, oprava barev atd. Přestože mohou vypadat lépe, jeho ne vypadalo jako na vysoce skupiny se očekává, že získá své vlastní zdroje.

Přebalit

Pokud je skupina zprávy špatný rip, budou uvolnění přebalit, které budou určovat problémy.

NUKED

A film může být nuked z různých důvodů. Jednotlivé lokality budou atomovku za porušení svých pravidel (např. "Ne Telesyncs"), ale v případě, že film má něco velmi špatně se to (ne soundtrack k 20mins, CD2 je nesprávný film / hra apod.), pak globální Nuke dojde, a obchodování s lidmi to celé lokality ztrácejí své úvěry. Nuked filmy lze ještě dosáhnout z jiných zdrojů, jako jsou p2p/usenet, ale její dobré zkontrolovat, proč to bylo nuked první případ. Jestliže skupina uvědomit, že je něco špatně, mohou požádat o atomovku.

NUKE DŮVODŮ:: Toto je seznam důvodů, proč film může být pro nuked (obecně DVDRip)

** BAD A / R **:: špatný poměr stran, tj. lidé příliš tlusté / tenký
** BAD IVTC **:: bad inverse Telecine. Proces převádění framerates bylo nesprávné.
** Prokládaném **:: černá linie pohybu jako pole cílem je nesprávná.

Dupe

Napálit, je poměrně jednoduché, pokud něco již existuje, pak Není důvod pro to existují opět bez řádného důvodu.

 

 Pokud jste našli jinou skratku a nevíte co znamená , tak nám napište na torrentportal@email.cz nebo do komentářů.

Žádné komentáře