TorrentPortal

Nejpřehlednější český Torrent Portal u nás [Torrent Hry,Filmy,Programy a MP3]

Torrent MP3

Jakou hudbu posloucháte?

Nové album irských rockerů U2 “No Line On The Horizon” lítá pár týdnů po sítích. Officiální vydání proběhlo teprve včera.

torrentNo Line On The Horizon, je již dvanácté studiové album,které vyjde 2.března, po pěti letech od vzniku alba How To Dismantle An Atomic Bomb.Nahrávání začalo loni ve Fezu v Maroku, pokračovalo ve studiích v Dublinu, New Yorku a dokončeno bylo v Olympic Studios v Londýně. Produkce se ujali dlouholetí spolupracovníci Brian Eno a Danny Lanois, s pomocí Steve Lillywhita.

Jedna z největších legend elektronické hudby “The Prodigy” se vrací na scénu se svým dalším počinem “Invaders Must Die”.

torrentJou, i Prodigy jdou “s dobou”, ale spíš je to jen muj pocit, že slyšim jednu kytarovku za druhou. Prostě od 90. let ubrali na tempu, přidali více kytar, tak trochu vyměkli a v některých písních mně dosti hází do temnoty. A výsledek? Hodně slušné album, vyšperkované, které je pro mě příjemným překvapením.
Sice v poslední době hudby na podobné téma vychází přehršel, ale “Invaders Must Die” má v některých úsecích tak progresivní a nezaměnitelné zvuky, že ostatní napodobeniny můžete rovnou zahodit. “Invaders Must Die” je dalším vývojovým stupněm “The Prodigy” a nechme se překvapit s čím přídou příště… Jinak Prodigy jsem dlouho neposlouchal a ani se o ně zvlášť nezajímám, takže se nedivte, když v tomto článku bude ňáká zhovadilost.

Jeden z nejlepších amerických raperů “Snoop Dogg” vydává 11.03.2008 nové album s názvem “Ego Trippin”.

torrentPo poslechu alba “Ego Trippin” mě nejvíce zaujmula originalita tohodle hopu. Skalní hip-hopové fanoušky zřejmě nepotěším zprávou, že se “Snoop Dogg” na této desce vydal jinou cestou, vzdaluje se gangsta rapu a hodně experimentuje. Mno ale “Ego Trippin” rozhodně špatné není. Sice prvních deset písní (kromě 1 a 2) je těžkej průměr určenej pro R’n'B konzum, ale od desítky se to celkem slušně rozjíždí. Jako vrchol “Ego Trippin” osobně beru “Whateva U Do”, ale každej si v těch 21 písních najde tu svou. Jedno je jisté, Snoop Dogg tentokrát hodně překvapil zapojil R’n'B, jazz a spoustu hostů, kterými jsou například Raphael Saadiq, Too Short, Charlie Wilson.

Další kvalitní hudební release má na svědomí skupina RAGEMP3. Vydává retail “Afromana” a jeho nové desky “Waiting To Inhale”. Album je v shopech od 05.02.2008.

torrent“Waiting To Inhale” vyšlo už na začátku roku 2007 jako 11-ti trackový internetový release. Nová retail verze obsahuje songů 17! a jde i do obchodů. Pokud znáte megahit “Because I Got High” tak víte o čem hudba Afromana je! Moc nezměnila. Rap je o trávě a taky o pěkných prasárnách. Kdo umí dobře anglicky, tak si užije (fuck, pussy, bitches, dix). Hudba hodně kvalitní, kytarová, prostě oldschool jak má být. Z prvního poslechu bych vyzdvihl hned několik songů jako “Colt 40ty Fiva”, “In Your Pussy”, “Jumped Up, G’d Up” a “PoBitch”. Ale každýmu se líbí něco jinýho a “Waiting To Inhale” neobsahuje žnádné šmé songy. Rozhodně nadprůměrné album, ostatně jako většina na TB.

Vychází nové album rapera Jay-Z „Kingdom Come“…rip grupy RNS. Seznam skladeb (nfo) viz komentáře.

obrazek Hodně příjemnej hip-hopovej nářez v podání Jay-Z. Tenhle raper svou hudbou hodně baví a nové album Kingdom Come to jen dokazuje. Naleznete na něm 14 skladeb a všechny jsou tak dobrý, že kdybych tu jednu vynášel do nebes bylo by to k ostatním písním nefér. Vynáším je do výšin tedy všechny, hlavně druhou píseň v pořadí „Oh My God“ :D. Ne není v tom žádná symbolika, tahle píseň je tak našláplá, prostě tam patří. Stejně tak tam patří swingově řízlá, ale brutálně rychlá „Show Me What You Got“, poklidná klavírofka „Lost Ones“, zasněná undergroundofka „Anything“, smyčcová „Dig A hole“ a takhle bych mohl vyjmenovávat dál, protože tohle album nemá špatný kusy. Na Kingdom Come uslyšíte nejen Jay-Z, ale také velké množství hostů, z nichž nejzajímavější je Chris Martin z Coldplay („14 – Beach Chair“). Album vychází 21.11.:)

Po Tiestovi další taneční hudba, tentokrát snad nejznámější drum & bassová skupina Kosheen z Británie. O rip nového CD s názvem “Damage” se postarali MOD.

torrent Tahle skupina v čele s neuvěřitelným hlasem walešské zpěvačky Sian Evans vás povznáší, i když nechcete. Originalita a jedinečnost, jak zpěvačky, tak obou djjů (Darren “Decoder” Beale, Markee “Substance” Morrison) vás ohromí, protože nakombinovat drum & bass s popem není vůbec nic jednoduchého. Jinou skupinu podobného ražení neznám. Kosheen se dali dohromady už v roce 1998 a za tu dobu se dostali na absolutní špici taneční scény. Jejich nové album “Damage” je toho důkazem stejně jako alba předchozí Resist (2001) a Kokopelli(2003). Na desce, která vychází 29.3. je 14 písní v 62 minutách a jeden hit vedle druhého. Mezi nejlepší kusy patří “Damage”, “Ouverkill”, “Chances”, “Out of this world”, “Thief”… V rámci alba “Damage” jedou Kosheen turné a 22.4.07 je můžete vidět v pražském klubu Roxy.

Dj Tiesto, který byl 3x po sobě zvolen nejlepším djjem naší planety vydává 10. dubna nové album “Elements Of Life”. Zaripovala si skupina TGX.

obrazek“Elements Of Life” je album clubovější než věci předchozí. Podílí se na něm spousta hostů, z nichž nejzajímavějším hostem je Maxi Jazz, frontman trip-hopové grupy Faithless. Ten pro Tiesta nazpíval trochu starší píseň na albu s názvem “Dance 4 Life”. Na “Elements Of Life” jsou však o mnoho lepší skladby. Hned první tři “ten seconds before sunrise”, “everything (feat. JES)” a “Do you feel me (feat. J.Thompson)” mě chytli. Mezi další hitovky patří “Sweet things (feat. Ch. Martin)”, “In The Dark (feat. Ch. Burns)” ,překrásná a melodická “Elements Of Life” a poslední píseň, která je remixem k soundtracku Pirátů z Karibiku “He’s A Pirate”. Všech 12 písní na albu stojí určitě za poslech, vždyť jde o djje, kterému nedělá sebemenší problém roztančit 40 000 lidí na jednom místě.

V současné době vychází hafl muziky: Osbourne, Iglesias… My však na torrentblog dáváme jen kvalitní věci a Ear Drum, album Talib Kweliho sem rozhodně patří.

torrentPokud rádi hip-hop trochu odlišný od současného “amerického” hip-hopu typu 50 cent, Jay-Z, vanilkový slečínky z óčka a mtv atd., tak je pro vás raper z Brooklynu Talib Kweli jasnou volbou. Sice o něm toho moc nevim, snad jen, že spolupracoval se skutečnými umělci jako jsou Black Eyed Peas (které trochu připomíná), Q Tip (A Tribe Called Quest), Mos Def, Kanye West… Na novém albu Drum Advance se představí také hrstka hostů např. jižanské legendy Pimp C a Bun B neboli UGK. Drum Advance obsahuje 16 skvěle zazpívaných i zahraných písní, u nichž se rozhodně nudit nebudete a stopáž 63 minut je nádherná. Talib Kweli je zajímavý a jedinečný také tím, že kombinuje jazzové prvky (tzv. jazzy hip-hop) s příjemným R’n'b.

O soundtracky z filmů série Rychle a zběsile byl vždy zájem, proč tu nemít z nejnovějšího dílu.

torrentSoundtrack k nejnovějšímu dílu Fast & Furious z dílem Universal dostal logicky na starost jeden z labelů spadající pod hudební větev týhle firmy a to Star Trak - label patřící dvojici Pharrell Williams a Chad Hugo aka The Neptunes. Není proto překvapením, že dvě třetiny soundtracku jsou v jejich produkci. A kromě toho se na něm podílí i umělci labelu Robin Thicke, Shark City Click a už zmiňovaný Pharrell. Další jména jsou pak Busta Rhymes, Rye Rye (track “Bang”, jste si tady mohli stáhnou už před časem), Tego Calderon, Don Omar a hlavně Pitbull, ten má na releasu celkem pět skladeb. Mimo jiné i hit “Krazy” (prodalo se ho na třičtvrtě miliónu kopií), kterej vyšel už loni jako singl ještě pod The Orchad k jeho připravovaný desce Rebelution.